CDQSB20-150DC-M9BVL3
Product ID:384041
Updated: 2026/5/12
SMC CDQSB20-150DC-M9BVL3
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 220mm bore size and 150mm stroke for versatile industrial applications.
  • 3Solid-state auto switches with indicator lights for reliable operation.
  • 4Includes rubber bumper for smooth and quiet long-stroke performance.
  • 53 auto switches (M9BVL) with 3m lead wire for easy installation and connectivity.
Product Details
CDQSB20-150DC-M9BVL3
Number Of Auto Switches
3 Pcs.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Option
With Rubber Bumper(Long stroke:Standard)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 150 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm