CDQSB20-15DM-M9BS
Product ID:384082
Updated: 2026/5/12
SMC CDQSB20-15DM-M9BS
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and reliable position detection.
  • 220mm bore size and 15mm standard stroke for versatile automation applications.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light for precise and durable operation.
  • 4Rod end male thread for secure and flexible mounting options.
  • 5Compact and lightweight design with standard configuration for easy integration.
Product Details
CDQSB20-15DM-M9BS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm