CDQSB20-25DM-M9BVL
Product ID:301083
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSB20-25DM-M9BVL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 220mm bore size and 25mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light for reliable operation and easy monitoring.
  • 4Rod end male thread for secure and flexible mounting options.
  • 5DC24V compatible (10~28V range) with a 3m lead wire for convenient installation.
Product Details
CDQSB20-25DM-M9BVL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm