CDQSB20-30DM-M9BW
Product ID:384523
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSB20-30DM-M9BW
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 220mm bore size and 30mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Solid-state auto switch with 2-color indicator for easy monitoring.
  • 4Rod end male thread option for secure and flexible mounting.
  • 524V DC operation with a 0.5m lead wire for convenient integration.
Product Details
CDQSB20-30DM-M9BW
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm