CDQSB20-35DM-XC2
Product ID:393018
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSB20-35DM-XC2
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 220mm bore size and 35mm stroke for reliable performance in compact spaces.
  • 3Rod end male thread (M option) ensures secure and versatile mounting.
  • 4Extended rod end (XC2) by 10mm for customized applications.
  • 5Basic mounting style (B) for easy integration into various systems.
Product Details
CDQSB20-35DM-XC2
Made To Order
Length of Rod End Extended By 10 mm (Foot Style, Rod Side Flange Only)
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 35 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm