CDQSB20-40+10DCM-A933-XC11
Product ID:392684
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSB20-40+10DCM-A933-XC11
Key Features
  • 1Dual stroke design (40mm + 10mm) for versatile positioning and control in automation systems.
  • 2Built-in magnet for easy integration with reed switches and position sensing.
  • 4Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and easy installation.
  • 5Compact and efficient design with a 20mm bore, suitable for space-constrained applications.
Product Details
CDQSB20-40+10DCM-A933-XC11
Made To Order
Dual Stroke Cylinder/Single Rod Type
Number Of Auto Switches
3 Pcs.
Auto Switch
Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Standard Stroke 10 mm
Dual Stroke Mark
Dual Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 40 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm