CDQSB20-40D-M9BWL
Product ID:384610
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSB20-40D-M9BWL
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 220mm bore size and 40mm standard stroke for versatile applications.
  • 32-color solid-state auto switch with 3m lead wire for easy installation and monitoring.
  • 4Durable construction with basic mounting style for seamless integration.
  • 5DC24V compatible (10~28V range) for flexible power supply options.
Product Details
CDQSB20-40D-M9BWL
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 40 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm