CDQSB20-50DC-M9BL3
Product ID:384164
Updated: 2026/5/12
SMC CDQSB20-50DC-M9BL3
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 220mm bore size and 50mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light for reliable operation.
  • 4Includes rubber bumper for smooth and quiet performance in long strokes.
  • 53 auto switches included for enhanced functionality and control.
Product Details
CDQSB20-50DC-M9BL3
Number Of Auto Switches
3 Pcs.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Option
With Rubber Bumper(Long stroke:Standard)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm