CDQSB20-75DCM-M9BWSDPC
Product ID:384578
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSB20-75DCM-M9BWSDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection with auto switches.
  • 220mm bore size and 75mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Pre-wired M12-4 pin connector for easy installation and connectivity.
  • 4Includes rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability.
  • 52-color indicator solid-state auto switch with DC24V compatibility.
Product Details
CDQSB20-75DCM-M9BWSDPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm