CDQSB20-75DCM-M9PWVSDPC
Product ID:393303
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSB20-75DCM-M9PWVSDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 220mm bore size and 75mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Pre-wired M12-4 pin connector with a 2-color indicator for easy installation and monitoring.
  • 4Solid-state auto switch with PNP output for reliable signal transmission.
  • 5Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and mounting flexibility.
Product Details
CDQSB20-75DCM-M9PWVSDPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm