CDQSB25-100DC-M9PSAPC
Product ID:392472
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSB25-100DC-M9PSAPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 225mm bore size and 100mm standard stroke for versatile applications.
  • 4Rubber bumper option for smooth operation and reduced impact on long strokes.
  • 5DC voltage compatibility (5V, 12V, 24V) with indicator light for reliable performance monitoring.
Product Details
CDQSB25-100DC-M9PSAPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Option
With Rubber Bumper(Long stroke:Standard)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm