CDQSB25-10D-M9BVZ
Product ID:384249
Updated: 2026/5/12
SMC CDQSB25-10D-M9BVZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable sensor detection in automation systems.
  • 225mm bore size and 10mm standard stroke for precise linear motion control.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light for easy monitoring and feedback.
  • 45m lead wire and DC24V compatibility for flexible installation and power options.
  • 5Durable construction with basic mounting style for versatile industrial applications.
Product Details
CDQSB25-10D-M9BVZ
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 10 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm