CDQSB25-15D-M9BVLS
Product ID:392452
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSB25-15D-M9BVLS
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 225mm bore size and 15mm standard stroke for versatile industrial applications.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light for reliable operation and easy monitoring.
  • 43m lead wire and DC24V compatibility for flexible installation and power options.
  • 5Compact and durable design with basic mounting style for easy integration.
Product Details
CDQSB25-15D-M9BVLS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm