CDQSB25-15D-M9BZ
Product ID:384075
Updated: 2026/5/12
SMC CDQSB25-15D-M9BZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 225mm bore size and 15mm standard stroke for versatile automation applications.
  • 3M9BZ solid-state auto switch with indicator light for easy monitoring and control.
  • 45m lead wire and DC24V compatibility (10~28V range) for flexible installation.
  • 5Durable design with standard rod end female thread for easy integration.
Product Details
CDQSB25-15D-M9BZ
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm