CDQSB25-20D-XC8
Product ID:392844
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSB25-20D-XC8
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 225mm bore size provides optimal force for industrial applications.
  • 320mm standard stroke ensures precise linear motion control.
  • 4Adjustable stroke design (XC8) allows customization for varying needs.
  • 5Basic mounting style (B) ensures compatibility with standard setups.
Product Details
CDQSB25-20D-XC8
Made To Order
Adjustable Stroke Cylinder/Adjustable Extension Type
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm