CDQSB25-25D-M9PVSAPC
Product ID:392680
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSB25-25D-M9PVSAPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 225 mm bore size and 25 mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Solid-state auto switch with M8-3 pin connector for easy installation.
  • 4Pre-wired with 0.5m lead wire and supports DC 5V, 12V, 24V (4.5~28V).
  • 5Compact and durable design with perpendicular switch mounting for space efficiency.
Product Details
CDQSB25-25D-M9PVSAPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm