CDQSB25-40DCM-A93
Product ID:384085
Updated: 2026/5/12
SMC CDQSB25-40DCM-A93
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 225mm bore size and 40mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Includes rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability.
  • 4Reed auto switch with indicator light for easy monitoring (2-wire, DC24V/AC100V).
  • 5Standard mounting style ensures easy integration into existing setups.
Product Details
CDQSB25-40DCM-A93
Auto Switch
Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 40 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm