CDQSB25-40D-M9BWL
Product ID:392971
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSB25-40D-M9BWL
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable sensor detection and positioning.
  • 225mm bore size and 40mm standard stroke for versatile applications.
  • 32-color solid-state auto switch with indicator light for easy monitoring.
  • 43m lead wire and DC24V compatibility for flexible installation.
  • 5Durable construction with standard rod end female thread for easy integration.
Product Details
CDQSB25-40D-M9BWL
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 40 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm