CDQSB25-75DCM-M9BASDPC
Product ID:384550
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSB25-75DCM-M9BASDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 225mm bore size and 75mm standard stroke for versatile applications.
  • 4Pre-wired M12-4 pin connector for easy installation and reduced setup time.
  • 5Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and mounting flexibility.
Product Details
CDQSB25-75DCM-M9BASDPC
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm