CDQSB25-95DC-M9B
Product ID:392687
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSB25-95DC-M9B
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation applications.
  • 225mm bore size and 95mm stroke for versatile industrial use.
  • 3Solid-state auto switch with DC24V compatibility (10~28V range) for reliable operation.
  • 4Rubber bumper included for long-stroke applications, reducing impact and noise.
  • 5Compact and durable design with basic mounting style for easy installation.
Product Details
CDQSB25-95DC-M9B
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Option
With Rubber Bumper(Long stroke:Standard)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Bore Size
Bore Size 25 mm