CDQSD12-125DCM
Product ID:384584
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSD12-125DCM
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2Double clevis mounting style for secure and flexible installation.
  • 312 mm bore size and 125 mm stroke for compact yet powerful performance.
  • 4Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and ease of use.
  • 5Standard configuration without auto switches for customizable setups.
Product Details
CDQSD12-125DCM
Auto Switch
Without Auto Switch
Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 125 mm
Bore Size
Bore Size 12 mm