CDQSD12-200DCM-M9PWZ
Product ID:392477
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSD12-200DCM-M9PWZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 2Double clevis mounting style for flexible and secure installation.
  • 312mm bore and 200mm stroke for optimal performance in compact applications.
  • 4Includes rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and ease of use.
Product Details
CDQSD12-200DCM-M9PWZ
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 200 mm
Bore Size
Bore Size 12 mm