CDQSD20-35DCM-M9NWV
Product ID:301063
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSD20-35DCM-M9NWV
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 2Double clevis mounting style for secure and flexible installation.
  • 320mm bore size and 35mm standard stroke for optimal performance in compact applications.
  • 4Includes rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and shock absorption.
Product Details
CDQSD20-35DCM-M9NWV
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 35 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm