CDQSD25-30DM-M9BWL
Product ID:392920
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSD25-30DM-M9BWL
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable sensor detection in automation systems.
  • 225mm bore size and 30mm standard stroke for versatile applications.
  • 32-color indicator auto switch with solid-state technology for easy monitoring.
  • 4Double clevis mounting style ensures secure and flexible installation.
  • 5Rod end male thread option for compatibility with various fittings.
Product Details
CDQSD25-30DM-M9BWL
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm