CDQSD25-35DCM
Product ID:392763
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSD25-35DCM
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 2Double clevis mounting style for secure and flexible installation.
  • 325mm bore size provides optimal force for compact applications.
  • 435mm standard stroke ensures precise and reliable movement.
  • 5Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and connectivity.
Product Details
CDQSD25-35DCM
Auto Switch
Without Auto Switch
Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 35 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm