CDQSF12-175DCM
Product ID:392710
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSF12-175DCM
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 2Rod side flange style for secure and stable mounting.
  • 312mm bore size with 175mm standard stroke for precise linear motion.
  • 4Includes rubber bumper and male thread rod end for enhanced durability.
  • 5No auto switch required, simplifying installation and maintenance.
Product Details
CDQSF12-175DCM
Auto Switch
Without Auto Switch
Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 175 mm
Bore Size
Bore Size 12 mm