CDQSF12-175DCM-A93L
Product ID:384286
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSF12-175DCM-A93L
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2Rod side flange mounting style ensures secure and stable installation.
  • 312mm bore size and 175mm standard stroke for versatile applications.
  • 4Includes rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability.
  • 5Reed auto switch with indicator light and 3m lead wire for easy monitoring and control.
Product Details
CDQSF12-175DCM-A93L
Auto Switch
Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 175 mm
Bore Size
Bore Size 12 mm