CDQSF12-175DCM-M9BWL
Product ID:392693
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSF12-175DCM-M9BWL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 212mm bore and 175mm stroke for compact yet powerful performance.
  • 3Rod side flange style mounting ensures secure and easy installation.
  • 4Includes auto switch with 2-color indicator for real-time monitoring.
  • 5Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and compatibility.
Product Details
CDQSF12-175DCM-M9BWL
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 175 mm
Bore Size
Bore Size 12 mm