CDQSG20-30DCM-M9BL
Product ID:384636
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSG20-30DCM-M9BL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 220mm bore size and 30mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light for reliable operation.
  • 4Includes rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability.
  • 52-wire, 3m lead wire with DC24V compatibility for easy integration.
Product Details
CDQSG20-30DCM-M9BL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm