CDQSG20-75DCM
Product ID:392774
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSG20-75DCM
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 220mm bore size and 75mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Head flange mounting style ensures secure and stable installation.
  • 4Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and performance.
  • 5Compact and lightweight design suitable for automation and machinery.
Product Details
CDQSG20-75DCM
Auto Switch
Without Auto Switch
Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm