CDQSKB25-50DM-M9NL-XC8
Product ID:392892
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSKB25-50DM-M9NL-XC8
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable sensor detection in automation systems.
  • 2Adjustable stroke (XC8 option) for flexible application customization.
  • 3Solid-state auto switch (M9NL) with NPN output for precise position feedback.
  • 425mm bore and 50mm standard stroke for robust performance in industrial use.
  • 5Rod end male thread (M option) for easy and secure mounting.
Product Details
CDQSKB25-50DM-M9NL-XC8
Made To Order
Adjustable Stroke Cylinder/Adjustable Extension Type
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm