CDQSKF25-20D-M9BV
Product ID:393184
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSKF25-20D-M9BV
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2Rod side flange style (F) ensures easy and secure mounting.
  • 325mm bore size and 20mm standard stroke for versatile applications.
  • 4M9BV solid-state auto switch with indicator light and 0.5m lead wire for reliable operation.
  • 5DC24V compatible (10~28V range) with perpendicular mounting for flexible installation.
Product Details
CDQSKF25-20D-M9BV
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm