CDQSKWB12-15D
Product ID:383956
Updated: 2026/5/12
SMC CDQSKWB12-15D
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 212mm bore size ensures compact design with reliable force output.
  • 3Standard 15mm stroke for precise linear motion control.
  • 4Basic mounting style for versatile installation in various setups.
  • 5Standard rod end female thread for easy integration with machinery.
Product Details
CDQSKWB12-15D
Auto Switch
Without Auto Switch
Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Bore Size
Bore Size 12 mm