CDQSKWB20-30D
Product ID:384620
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSKWB20-30D
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor attachment and position detection.
  • 220mm bore size ensures optimal force output for compact applications.
  • 330mm standard stroke provides precise linear motion control.
  • 4Basic mounting style (B) allows for versatile installation options.
  • 5Standard rod end female thread for compatibility with various fittings.
Product Details
CDQSKWB20-30D
Auto Switch
Without Auto Switch
Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm