CDQSKWB20-50D
Product ID:393001
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSKWB20-50D
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor attachment and position detection.
  • 220mm bore size provides optimal force for compact applications.
  • 3Standard 50mm stroke ensures precise linear motion control.
  • 4Basic mounting style allows for versatile installation options.
  • 5Durable construction ensures reliable performance in industrial environments.
Product Details
CDQSKWB20-50D
Auto Switch
Without Auto Switch
Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm