CDQSL12-100DCM-M9BL
Product ID:384369
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSL12-100DCM-M9BL
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable sensor detection in automation systems.
  • 212mm bore and 100mm stroke for versatile industrial applications.
  • 3Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and easy installation.
  • 4Solid-state auto switch with indicator light for precise position monitoring.
  • 524V DC compatible (10-28V range) with a 3m lead wire for flexible connectivity.
Product Details
CDQSL12-100DCM-M9BL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Bore Size
Bore Size 12 mm