CDQSL12-150DCM-M9BL
Product ID:393158
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSL12-150DCM-M9BL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 212mm bore and 150mm stroke for compact yet powerful linear motion.
  • 3Rubber bumper and male rod end thread for enhanced durability and easy installation.
  • 4Solid-state auto switch with indicator light for reliable feedback and easy monitoring.
  • 524V DC operation with a 3m lead wire for flexible integration into various setups.
Product Details
CDQSL12-150DCM-M9BL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 150 mm
Bore Size
Bore Size 12 mm