CDQSL12-15DM-M9BL
Product ID:384543
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSL12-15DM-M9BL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 212mm bore and 15mm stroke for compact yet powerful performance.
  • 3M9BL solid-state auto switch with indicator light for easy monitoring.
  • 4Rod end male thread for secure and versatile mounting options.
  • 524V DC operation with a 3m lead wire for flexible installation.
Product Details
CDQSL12-15DM-M9BL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Bore Size
Bore Size 12 mm