CDQSL16-15D-A93
Product ID:392662
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSL16-15D-A93
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable sensor detection in automation systems.
  • 216mm bore size and 15mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Reed auto switch with indicator light for easy monitoring and control.
  • 4Foot-style mounting ensures secure and stable installation.
  • 52-wire, in-line design with 0.5m lead wire for convenient connectivity.
Product Details
CDQSL16-15D-A93
Auto Switch
Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Bore Size
Bore Size 16 mm