CDQSL20-100DCM-M9BWVZ
Product ID:384372
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSL20-100DCM-M9BWVZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 220mm bore and 100mm stroke for versatile industrial applications.
  • 3Includes 2-color solid-state auto switch with 5m lead wire for easy installation.
  • 4Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and performance.
  • 5DC24V compatible (10~28V range) for flexible power supply integration.
Product Details
CDQSL20-100DCM-M9BWVZ
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm