CDQSL20-10DM-M9BWVL
Product ID:392453
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSL20-10DM-M9BWVL
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and precise position detection.
  • 220mm bore size and 10mm standard stroke for compact yet powerful operation.
  • 3Solid-state auto switch with 2-color indicator for clear status monitoring.
  • 4Rod end male thread for secure and versatile mounting options.
  • 524V DC compatible (10-28V range) with 3m lead wire for flexible installation.
Product Details
CDQSL20-10DM-M9BWVL
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 10 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm