CDQSL25-15DCM-M9BWSDPC
Product ID:392831
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSL25-15DCM-M9BWSDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 225mm bore and 15mm stroke for optimal performance in compact applications.
  • 4Solid-state auto switch with 2-color indicator and M12-4 pin connector for easy integration.
  • 5Pre-wired with 0.5m lead wire and operates on DC24V (10~28V) for versatile power compatibility.
Product Details
CDQSL25-15DCM-M9BWSDPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm