CDQSL25-75DC-M9BL
Product ID:392442
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSL25-75DC-M9BL
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable sensor detection in automation systems.
  • 225mm bore and 75mm standard stroke for versatile industrial applications.
  • 3Solid-state auto switch (M9BL) with indicator light and 3m lead wire for easy installation.
  • 4Rubber bumper option for smooth operation and reduced impact on long strokes.
  • 5Foot mounting style (L) ensures stable and secure installation.
Product Details
CDQSL25-75DC-M9BL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Option
With Rubber Bumper(Long stroke:Standard)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm