CDQSLC12-15D
Product ID:392834
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSLC12-15D
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and reliable position detection.
  • 2Compact foot style (LC) design saves space in tight installations.
  • 312mm bore size provides optimal force for small-scale automation tasks.
  • 4Standard 15mm stroke ensures precise and consistent linear motion.
  • 5Standard rod end female thread for easy integration with existing systems.
Product Details
CDQSLC12-15D
Auto Switch
Without Auto Switch
Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Bore Size
Bore Size 12 mm