CDQSWB12-20D-M9PSDPC
Product ID:392883
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSWB12-20D-M9PSDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 212mm bore size and 20mm standard stroke for compact and efficient performance.
  • 3Solid-state auto switch (M9PSDPC) with pre-wired M12-4 pin connector for easy installation.
  • 4Versatile mounting style (through-hole/both ends tapped) for flexible integration.
  • 53-wire PNP output with indicator light and 0.5m lead wire for convenient connectivity.
Product Details
CDQSWB12-20D-M9PSDPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Option
Standard
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Bore Size
Bore Size 12 mm