CDQSWB12-20DM-M9PWSDPC
Product ID:392900
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSWB12-20DM-M9PWSDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 212mm bore size and 20mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Solid-state auto switch with 2-color indicator for easy monitoring.
  • 4Pre-wired M12-4 pin connector for quick and hassle-free installation.
  • 5Rod end male thread option for secure and flexible mounting.
Product Details
CDQSWB12-20DM-M9PWSDPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Bore Size
Bore Size 12 mm