CDQSWB20-10D-M9BV
Product ID:392407
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSWB20-10D-M9BV
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 220mm bore size and 10mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Solid-state auto switch (M9BV) with indicator light for easy monitoring.
  • 4Through-hole/both ends tapped mounting for flexible installation options.
  • 5DC24V compatibility (10~28V range) ensures broad voltage adaptability.
Product Details
CDQSWB20-10D-M9BV
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Option
Standard
Cylinder Stroke
Standard Stroke 10 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm