CDQSWB20-45DCM-M9PSDPC
Product ID:301086
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSWB20-45DCM-M9PSDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2Through-hole/both ends tapped mounting for versatile installation options.
  • 320mm bore size and 45mm standard stroke for reliable performance.
  • 4Includes solid-state auto switch with M12-4 pin connector for easy integration.
  • 5Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and functionality.
Product Details
CDQSWB20-45DCM-M9PSDPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 45 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm