CDQSWB25-25DC-M9BL
Product ID:384275
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSWB25-25DC-M9BL
Key Features
  • 125mm bore size and 25mm standard stroke for precise linear motion control.
  • 2Built-in magnet for easy integration with position sensors or switches.
  • 3Solid-state auto switch (M9BL) with indicator light and 3m lead wire for reliable feedback.
  • 4Through-hole/both ends tapped mounting style for versatile installation options.
  • 5Includes rubber bumper for shock absorption and extended cylinder lifespan.
Product Details
CDQSWB25-25DC-M9BL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Option
With Rubber Bumper
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm