CDQSXL12-30DM
Product ID:392555
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSXL12-30DM
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 2Foot mounting style (L) provides stable and secure installation.
  • 312mm bore size ensures compact design with efficient force output.
  • 430mm standard stroke for precise linear motion control.
  • 5Male thread rod end (M) for versatile and easy attachment to machinery.
Product Details
CDQSXL12-30DM
Auto Switch
Without Auto Switch
Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Bore Size
Bore Size 12 mm